BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru HKD.
Cursul HKD în 2026
0.6130
+0.0014
(+0.23%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.5446
-0.0673
(-11.00%)
28.01.2026
față de 28.01.2025 (0.6119)
Maximul anului
0.6130
+0.0520
(+9.27%)
28.10.2026
față de 28.10.2025 (0.5610)
Evoluție 2026
min 0.5446 · max 0.6130
Media anuală
0.5736
Prima cotație
05.01.2026
0.5593
Ultima cotație
28.10.2026
0.6130
Variație totală
+0.0537
+9.60%
Cea mai mare creștere
02.10.2026
+0.0096
Cea mai mare scădere
01.04.2026
-0.0061
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (HKD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului HKD în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb0.5511
Ian0.5562
Apr0.5567
Cele mai mari medii lunare
Oct0.6070
Iul0.5849
Sep0.5830
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.5593
Ultima cotație (an)28.10.20260.6130
Cea mai mare creștere (zi)02.10.2026+0.0096
Cea mai mare scădere (zi)01.04.2026-0.0061
Cea mai mare valoare28.10.20260.6130
Cea mai mică valoare28.01.20260.5446
Curs HKD pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,5562 | 0,5446 | 0,5618 | 18 |
| Februarie | 0,5511 | 0,5462 | 0,5544 | 20 |
| Martie | 0,5634 | 0,5552 | 0,5676 | 22 |
| Aprilie | 0,5567 | 0,5514 | 0,5643 | 20 |
| Mai | 0,5720 | 0,5665 | 0,5772 | 20 |
| Iunie | 0,5808 | 0,5756 | 0,5897 | 21 |
| Iulie | 0,5849 | 0,5814 | 0,5873 | 23 |
| August | 0,5775 | 0,5722 | 0,5818 | 21 |
| Septembrie | 0,5830 | 0,5760 | 0,5935 | 22 |
| Octombrie | 0,6070 | 0,5960 | 0,6130 | 20 |
Valori zilnice HKD/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,6130 RON |
| 27.10.2026 | 0,6116 RON |
| 26.10.2026 | 0,6086 RON |
| 23.10.2026 | 0,6091 RON |
| 22.10.2026 | 0,6078 RON |
| 21.10.2026 | 0,6052 RON |
| 20.10.2026 | 0,6054 RON |
| 19.10.2026 | 0,6055 RON |
| 16.10.2026 | 0,6043 RON |
| 15.10.2026 | 0,6062 RON |
| 14.10.2026 | 0,6079 RON |
| 13.10.2026 | 0,6084 RON |
| 12.10.2026 | 0,6080 RON |
| 09.10.2026 | 0,6067 RON |
| 08.10.2026 | 0,6093 RON |
| 07.10.2026 | 0,6091 RON |
| 06.10.2026 | 0,6067 RON |
| 05.10.2026 | 0,6062 RON |
| 02.10.2026 | 0,6056 RON |
| 01.10.2026 | 0,5960 RON |
| 30.09.2026 | 0,5922 RON |
| 29.09.2026 | 0,5935 RON |
| 28.09.2026 | 0,5914 RON |
| 25.09.2026 | 0,5902 RON |
| 24.09.2026 | 0,5916 RON |
| 23.09.2026 | 0,5899 RON |
| 22.09.2026 | 0,5856 RON |
| 21.09.2026 | 0,5847 RON |
| 18.09.2026 | 0,5843 RON |
| 17.09.2026 | 0,5844 RON |
| 16.09.2026 | 0,5814 RON |
| 15.09.2026 | 0,5817 RON |
| 14.09.2026 | 0,5806 RON |
| 11.09.2026 | 0,5779 RON |
| 10.09.2026 | 0,5760 RON |
| 09.09.2026 | 0,5763 RON |
| 08.09.2026 | 0,5767 RON |
| 07.09.2026 | 0,5763 RON |
| 04.09.2026 | 0,5765 RON |
| 03.09.2026 | 0,5773 RON |
| 02.09.2026 | 0,5790 RON |
| 01.09.2026 | 0,5781 RON |
| 31.08.2026 | 0,5784 RON |
| 28.08.2026 | 0,5762 RON |
| 27.08.2026 | 0,5761 RON |
| 26.08.2026 | 0,5750 RON |
| 25.08.2026 | 0,5743 RON |
| 24.08.2026 | 0,5747 RON |
| 21.08.2026 | 0,5729 RON |
| 20.08.2026 | 0,5722 RON |
| 19.08.2026 | 0,5763 RON |
| 18.08.2026 | 0,5775 RON |
| 17.08.2026 | 0,5761 RON |
| 14.08.2026 | 0,5784 RON |
| 13.08.2026 | 0,5795 RON |
| 12.08.2026 | 0,5789 RON |
| 11.08.2026 | 0,5792 RON |
| 10.08.2026 | 0,5778 RON |
| 07.08.2026 | 0,5811 RON |
| 06.08.2026 | 0,5801 RON |
| 05.08.2026 | 0,5799 RON |
| 04.08.2026 | 0,5818 RON |
| 03.08.2026 | 0,5803 RON |
| 31.07.2026 | 0,5814 RON |
| 30.07.2026 | 0,5830 RON |
| 29.07.2026 | 0,5856 RON |
| 28.07.2026 | 0,5873 RON |
| 27.07.2026 | 0,5854 RON |
| 24.07.2026 | 0,5862 RON |
| 23.07.2026 | 0,5850 RON |
| 22.07.2026 | 0,5858 RON |
| 21.07.2026 | 0,5847 RON |
| 20.07.2026 | 0,5849 RON |
| 17.07.2026 | 0,5846 RON |
| 16.07.2026 | 0,5831 RON |
| 15.07.2026 | 0,5854 RON |
| 14.07.2026 | 0,5871 RON |
| 13.07.2026 | 0,5843 RON |
| 10.07.2026 | 0,5841 RON |
| 09.07.2026 | 0,5847 RON |
| 08.07.2026 | 0,5852 RON |
| 07.07.2026 | 0,5842 RON |
| 06.07.2026 | 0,5845 RON |
| 03.07.2026 | 0,5835 RON |
| 02.07.2026 | 0,5849 RON |
| 01.07.2026 | 0,5867 RON |
| 30.06.2026 | 0,5867 RON |
| 29.06.2026 | 0,5865 RON |
| 26.06.2026 | 0,5854 RON |
| 25.06.2026 | 0,5872 RON |
| 24.06.2026 | 0,5897 RON |
| 23.06.2026 | 0,5865 RON |
| 22.06.2026 | 0,5830 RON |
| 19.06.2026 | 0,5831 RON |
| 18.06.2026 | 0,5816 RON |
| 17.06.2026 | 0,5756 RON |
| 16.06.2026 | 0,5756 RON |
| 15.06.2026 | 0,5760 RON |
| 12.06.2026 | 0,5768 RON |
| 11.06.2026 | 0,5797 RON |
| 10.06.2026 | 0,5779 RON |
| 09.06.2026 | 0,5782 RON |
| 08.06.2026 | 0,5815 RON |
| 05.06.2026 | 0,5757 RON |
| 04.06.2026 | 0,5772 RON |
| 03.06.2026 | 0,5778 RON |
| 02.06.2026 | 0,5759 RON |
| 29.05.2026 | 0,5756 RON |
| 28.05.2026 | 0,5767 RON |
| 27.05.2026 | 0,5743 RON |
| 26.05.2026 | 0,5740 RON |
| 25.05.2026 | 0,5752 RON |
| 22.05.2026 | 0,5772 RON |
| 21.05.2026 | 0,5756 RON |
| 20.05.2026 | 0,5767 RON |
| 19.05.2026 | 0,5744 RON |
| 18.05.2026 | 0,5718 RON |
| 15.05.2026 | 0,5722 RON |
| 14.05.2026 | 0,5675 RON |
| 13.05.2026 | 0,5680 RON |
| 12.05.2026 | 0,5665 RON |
| 11.05.2026 | 0,5667 RON |
| 08.05.2026 | 0,5683 RON |
| 07.05.2026 | 0,5710 RON |
| 06.05.2026 | 0,5711 RON |
| 05.05.2026 | 0,5697 RON |
| 04.05.2026 | 0,5665 RON |
| 30.04.2026 | 0,5611 RON |
| 29.04.2026 | 0,5563 RON |
| 28.04.2026 | 0,5556 RON |
| 27.04.2026 | 0,5535 RON |
| 24.04.2026 | 0,5562 RON |
| 23.04.2026 | 0,5560 RON |
| 22.04.2026 | 0,5536 RON |
| 21.04.2026 | 0,5538 RON |
| 20.04.2026 | 0,5534 RON |
| 17.04.2026 | 0,5521 RON |
| 16.04.2026 | 0,5522 RON |
| 15.04.2026 | 0,5517 RON |
| 14.04.2026 | 0,5514 RON |
| 09.04.2026 | 0,5568 RON |
| 08.04.2026 | 0,5567 RON |
| 07.04.2026 | 0,5624 RON |
| 06.04.2026 | 0,5626 RON |
| 03.04.2026 | 0,5635 RON |
| 02.04.2026 | 0,5643 RON |
| 01.04.2026 | 0,5611 RON |
| 31.03.2026 | 0,5672 RON |
| 30.03.2026 | 0,5661 RON |
| 27.03.2026 | 0,5652 RON |
| 26.03.2026 | 0,5635 RON |
| 25.03.2026 | 0,5616 RON |
| 24.03.2026 | 0,5618 RON |
| 23.03.2026 | 0,5667 RON |
| 20.03.2026 | 0,5626 RON |
| 19.03.2026 | 0,5670 RON |
| 18.03.2026 | 0,5630 RON |
| 17.03.2026 | 0,5649 RON |
| 16.03.2026 | 0,5672 RON |
| 13.03.2026 | 0,5676 RON |
| 12.03.2026 | 0,5632 RON |
| 11.03.2026 | 0,5607 RON |
| 10.03.2026 | 0,5598 RON |
| 09.03.2026 | 0,5643 RON |
| 06.03.2026 | 0,5625 RON |
| 05.03.2026 | 0,5610 RON |
| 04.03.2026 | 0,5602 RON |
| 03.03.2026 | 0,5632 RON |
| 02.03.2026 | 0,5552 RON |
| 27.02.2026 | 0,5519 RON |
| 26.02.2026 | 0,5522 RON |
| 25.02.2026 | 0,5530 RON |
| 24.02.2026 | 0,5526 RON |
| 23.02.2026 | 0,5525 RON |
| 20.02.2026 | 0,5544 RON |
| 19.02.2026 | 0,5530 RON |
| 18.02.2026 | 0,5507 RON |
| 17.02.2026 | 0,5506 RON |
| 16.02.2026 | 0,5493 RON |
| 13.02.2026 | 0,5495 RON |
| 12.02.2026 | 0,5486 RON |
| 11.02.2026 | 0,5462 RON |
| 10.02.2026 | 0,5467 RON |
| 09.02.2026 | 0,5496 RON |
| 06.02.2026 | 0,5527 RON |
| 05.02.2026 | 0,5531 RON |
| 04.02.2026 | 0,5521 RON |
| 03.02.2026 | 0,5531 RON |
| 02.02.2026 | 0,5500 RON |
| 30.01.2026 | 0,5474 RON |
| 29.01.2026 | 0,5465 RON |
| 28.01.2026 | 0,5446 RON |
| 27.01.2026 | 0,5495 RON |
| 26.01.2026 | 0,5511 RON |
| 23.01.2026 | 0,5567 RON |
| 22.01.2026 | 0,5588 RON |
| 21.01.2026 | 0,5583 RON |
| 20.01.2026 | 0,5571 RON |
| 19.01.2026 | 0,5617 RON |
| 16.01.2026 | 0,5618 RON |
| 15.01.2026 | 0,5608 RON |
| 14.01.2026 | 0,5599 RON |
| 13.01.2026 | 0,5592 RON |
| 12.01.2026 | 0,5588 RON |
| 09.01.2026 | 0,5607 RON |
| 08.01.2026 | 0,5590 RON |
| 05.01.2026 | 0,5593 RON |