BNR · ISTORIC
Curs BNR 2026
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2026, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru THB.
Cursul THB în 2026
0.1424
+0.0002
(+0.14%)
Ultima cotație: 28.10.2026
Minimul anului
0.1334
+0.0025
(+1.91%)
29.04.2026
față de 29.04.2025 (0.1309)
Maximul anului
0.1424
+0.0080
(+5.95%)
28.10.2026
față de 28.10.2025 (0.1344)
Evoluție 2026
min 0.1334 · max 0.1424
Media anuală
0.1377
Prima cotație
05.01.2026
0.1391
Ultima cotație
28.10.2026
0.1424
Variație totală
+0.0033
+2.37%
Cea mai mare creștere
02.10.2026
+0.0027
Cea mai mare scădere
28.01.2026
-0.0014
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2026 (THB)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului THB în 2026
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2026
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr0.1349
Mar0.1366
Iul0.1369
Cele mai mari medii lunare
Oct0.1416
Ian0.1387
Iun0.1384
Date importante în 2026
Prima cotație (an)05.01.20260.1391
Ultima cotație (an)28.10.20260.1424
Cea mai mare creștere (zi)02.10.2026+0.0027
Cea mai mare scădere (zi)28.01.2026-0.0014
Cea mai mare valoare28.10.20260.1424
Cea mai mică valoare29.04.20260.1334
Curs THB pe luni în 2026
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 0,1387 | 0,1361 | 0,1402 | 18 |
| Februarie | 0,1379 | 0,1359 | 0,1393 | 20 |
| Martie | 0,1366 | 0,1344 | 0,1392 | 22 |
| Aprilie | 0,1349 | 0,1334 | 0,1362 | 20 |
| Mai | 0,1378 | 0,1364 | 0,1391 | 20 |
| Iunie | 0,1384 | 0,1377 | 0,1393 | 21 |
| Iulie | 0,1369 | 0,1357 | 0,1381 | 23 |
| August | 0,1372 | 0,1365 | 0,1379 | 21 |
| Septembrie | 0,1376 | 0,1363 | 0,1391 | 22 |
| Octombrie | 0,1416 | 0,1389 | 0,1424 | 20 |
Valori zilnice THB/RON în 2026
| Data | Curs |
|---|---|
| 28.10.2026 | 0,1424 RON |
| 27.10.2026 | 0,1422 RON |
| 26.10.2026 | 0,1412 RON |
| 23.10.2026 | 0,1416 RON |
| 22.10.2026 | 0,1413 RON |
| 21.10.2026 | 0,1412 RON |
| 20.10.2026 | 0,1413 RON |
| 19.10.2026 | 0,1415 RON |
| 16.10.2026 | 0,1420 RON |
| 15.10.2026 | 0,1420 RON |
| 14.10.2026 | 0,1421 RON |
| 13.10.2026 | 0,1423 RON |
| 12.10.2026 | 0,1420 RON |
| 09.10.2026 | 0,1420 RON |
| 08.10.2026 | 0,1420 RON |
| 07.10.2026 | 0,1419 RON |
| 06.10.2026 | 0,1416 RON |
| 05.10.2026 | 0,1412 RON |
| 02.10.2026 | 0,1416 RON |
| 01.10.2026 | 0,1389 RON |
| 30.09.2026 | 0,1385 RON |
| 29.09.2026 | 0,1387 RON |
| 28.09.2026 | 0,1381 RON |
| 25.09.2026 | 0,1387 RON |
| 24.09.2026 | 0,1386 RON |
| 23.09.2026 | 0,1391 RON |
| 22.09.2026 | 0,1384 RON |
| 21.09.2026 | 0,1378 RON |
| 18.09.2026 | 0,1375 RON |
| 17.09.2026 | 0,1374 RON |
| 16.09.2026 | 0,1370 RON |
| 15.09.2026 | 0,1370 RON |
| 14.09.2026 | 0,1369 RON |
| 11.09.2026 | 0,1372 RON |
| 10.09.2026 | 0,1371 RON |
| 09.09.2026 | 0,1374 RON |
| 08.09.2026 | 0,1374 RON |
| 07.09.2026 | 0,1375 RON |
| 04.09.2026 | 0,1373 RON |
| 03.09.2026 | 0,1373 RON |
| 02.09.2026 | 0,1363 RON |
| 01.09.2026 | 0,1363 RON |
| 31.08.2026 | 0,1367 RON |
| 28.08.2026 | 0,1371 RON |
| 27.08.2026 | 0,1373 RON |
| 26.08.2026 | 0,1376 RON |
| 25.08.2026 | 0,1376 RON |
| 24.08.2026 | 0,1378 RON |
| 21.08.2026 | 0,1375 RON |
| 20.08.2026 | 0,1367 RON |
| 19.08.2026 | 0,1367 RON |
| 18.08.2026 | 0,1369 RON |
| 17.08.2026 | 0,1369 RON |
| 14.08.2026 | 0,1369 RON |
| 13.08.2026 | 0,1372 RON |
| 12.08.2026 | 0,1374 RON |
| 11.08.2026 | 0,1370 RON |
| 10.08.2026 | 0,1374 RON |
| 07.08.2026 | 0,1379 RON |
| 06.08.2026 | 0,1377 RON |
| 05.08.2026 | 0,1370 RON |
| 04.08.2026 | 0,1365 RON |
| 03.08.2026 | 0,1365 RON |
| 31.07.2026 | 0,1365 RON |
| 30.07.2026 | 0,1361 RON |
| 29.07.2026 | 0,1371 RON |
| 28.07.2026 | 0,1369 RON |
| 27.07.2026 | 0,1368 RON |
| 24.07.2026 | 0,1365 RON |
| 23.07.2026 | 0,1357 RON |
| 22.07.2026 | 0,1359 RON |
| 21.07.2026 | 0,1363 RON |
| 20.07.2026 | 0,1364 RON |
| 17.07.2026 | 0,1363 RON |
| 16.07.2026 | 0,1362 RON |
| 15.07.2026 | 0,1365 RON |
| 14.07.2026 | 0,1373 RON |
| 13.07.2026 | 0,1373 RON |
| 10.07.2026 | 0,1375 RON |
| 09.07.2026 | 0,1370 RON |
| 08.07.2026 | 0,1371 RON |
| 07.07.2026 | 0,1375 RON |
| 06.07.2026 | 0,1375 RON |
| 03.07.2026 | 0,1381 RON |
| 02.07.2026 | 0,1378 RON |
| 01.07.2026 | 0,1379 RON |
| 30.06.2026 | 0,1385 RON |
| 29.06.2026 | 0,1382 RON |
| 26.06.2026 | 0,1377 RON |
| 25.06.2026 | 0,1381 RON |
| 24.06.2026 | 0,1383 RON |
| 23.06.2026 | 0,1388 RON |
| 22.06.2026 | 0,1388 RON |
| 19.06.2026 | 0,1393 RON |
| 18.06.2026 | 0,1392 RON |
| 17.06.2026 | 0,1384 RON |
| 16.06.2026 | 0,1387 RON |
| 15.06.2026 | 0,1386 RON |
| 12.06.2026 | 0,1384 RON |
| 11.06.2026 | 0,1378 RON |
| 10.06.2026 | 0,1377 RON |
| 09.06.2026 | 0,1380 RON |
| 08.06.2026 | 0,1387 RON |
| 05.06.2026 | 0,1382 RON |
| 04.06.2026 | 0,1385 RON |
| 03.06.2026 | 0,1381 RON |
| 02.06.2026 | 0,1386 RON |
| 29.05.2026 | 0,1386 RON |
| 28.05.2026 | 0,1382 RON |
| 27.05.2026 | 0,1382 RON |
| 26.05.2026 | 0,1378 RON |
| 25.05.2026 | 0,1388 RON |
| 22.05.2026 | 0,1385 RON |
| 21.05.2026 | 0,1382 RON |
| 20.05.2026 | 0,1382 RON |
| 19.05.2026 | 0,1378 RON |
| 18.05.2026 | 0,1372 RON |
| 15.05.2026 | 0,1372 RON |
| 14.05.2026 | 0,1375 RON |
| 13.05.2026 | 0,1375 RON |
| 12.05.2026 | 0,1368 RON |
| 11.05.2026 | 0,1368 RON |
| 08.05.2026 | 0,1381 RON |
| 07.05.2026 | 0,1391 RON |
| 06.05.2026 | 0,1387 RON |
| 05.05.2026 | 0,1365 RON |
| 04.05.2026 | 0,1364 RON |
| 30.04.2026 | 0,1349 RON |
| 29.04.2026 | 0,1334 RON |
| 28.04.2026 | 0,1340 RON |
| 27.04.2026 | 0,1341 RON |
| 24.04.2026 | 0,1344 RON |
| 23.04.2026 | 0,1342 RON |
| 22.04.2026 | 0,1348 RON |
| 21.04.2026 | 0,1351 RON |
| 20.04.2026 | 0,1351 RON |
| 17.04.2026 | 0,1348 RON |
| 16.04.2026 | 0,1351 RON |
| 15.04.2026 | 0,1346 RON |
| 14.04.2026 | 0,1348 RON |
| 09.04.2026 | 0,1359 RON |
| 08.04.2026 | 0,1362 RON |
| 07.04.2026 | 0,1355 RON |
| 06.04.2026 | 0,1359 RON |
| 03.04.2026 | 0,1355 RON |
| 02.04.2026 | 0,1351 RON |
| 01.04.2026 | 0,1350 RON |
| 31.03.2026 | 0,1349 RON |
| 30.03.2026 | 0,1350 RON |
| 27.03.2026 | 0,1345 RON |
| 26.03.2026 | 0,1344 RON |
| 25.03.2026 | 0,1346 RON |
| 24.03.2026 | 0,1352 RON |
| 23.03.2026 | 0,1344 RON |
| 20.03.2026 | 0,1346 RON |
| 19.03.2026 | 0,1352 RON |
| 18.03.2026 | 0,1361 RON |
| 17.03.2026 | 0,1366 RON |
| 16.03.2026 | 0,1368 RON |
| 13.03.2026 | 0,1377 RON |
| 12.03.2026 | 0,1385 RON |
| 11.03.2026 | 0,1385 RON |
| 10.03.2026 | 0,1383 RON |
| 09.03.2026 | 0,1374 RON |
| 06.03.2026 | 0,1377 RON |
| 05.03.2026 | 0,1389 RON |
| 04.03.2026 | 0,1392 RON |
| 03.03.2026 | 0,1386 RON |
| 02.03.2026 | 0,1381 RON |
| 27.02.2026 | 0,1389 RON |
| 26.02.2026 | 0,1391 RON |
| 25.02.2026 | 0,1391 RON |
| 24.02.2026 | 0,1393 RON |
| 23.02.2026 | 0,1392 RON |
| 20.02.2026 | 0,1389 RON |
| 19.02.2026 | 0,1386 RON |
| 18.02.2026 | 0,1375 RON |
| 17.02.2026 | 0,1377 RON |
| 16.02.2026 | 0,1381 RON |
| 13.02.2026 | 0,1381 RON |
| 12.02.2026 | 0,1385 RON |
| 11.02.2026 | 0,1376 RON |
| 10.02.2026 | 0,1373 RON |
| 09.02.2026 | 0,1374 RON |
| 06.02.2026 | 0,1364 RON |
| 05.02.2026 | 0,1361 RON |
| 04.02.2026 | 0,1363 RON |
| 03.02.2026 | 0,1370 RON |
| 02.02.2026 | 0,1359 RON |
| 30.01.2026 | 0,1361 RON |
| 29.01.2026 | 0,1366 RON |
| 28.01.2026 | 0,1368 RON |
| 27.01.2026 | 0,1382 RON |
| 26.01.2026 | 0,1384 RON |
| 23.01.2026 | 0,1391 RON |
| 22.01.2026 | 0,1390 RON |
| 21.01.2026 | 0,1400 RON |
| 20.01.2026 | 0,1399 RON |
| 19.01.2026 | 0,1402 RON |
| 16.01.2026 | 0,1396 RON |
| 15.01.2026 | 0,1395 RON |
| 14.01.2026 | 0,1390 RON |
| 13.01.2026 | 0,1387 RON |
| 12.01.2026 | 0,1394 RON |
| 09.01.2026 | 0,1390 RON |
| 08.01.2026 | 0,1383 RON |
| 05.01.2026 | 0,1391 RON |