BNR · ISTORIC
Curs BNR 2025
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2025, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru AUD.
Cursul AUD în 2025
2.9009
-0.0027
(-0.09%)
Ultima cotație: 31.12.2025
Minimul anului
2.7136
-0.3139
(-10.37%)
09.04.2025
față de 09.04.2024 (3.0275)
Maximul anului
3.0402
+0.0188
(+0.62%)
20.02.2025
față de 20.02.2024 (3.0214)
Evoluție 2025
min 2.7136 · max 3.0402
Media anuală
2.8783
Prima cotație
03.01.2025
3.0067
Ultima cotație
31.12.2025
2.9009
Variație totală
-0.1058
-3.52%
Cea mai mare creștere
10.04.2025
+0.0577
Cea mai mare scădere
07.04.2025
-0.0773
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2025 (AUD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului AUD în 2025
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2025
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Apr2.7914
Aug2.8268
Iul2.8383
Cele mai mari medii lunare
Feb3.0112
Ian2.9915
Mar2.9006
Date importante în 2025
Prima cotație (an)03.01.20253.0067
Ultima cotație (an)31.12.20252.9009
Cea mai mare creștere (zi)10.04.2025+0.0577
Cea mai mare scădere (zi)07.04.2025-0.0773
Cea mai mare valoare20.02.20253.0402
Cea mai mică valoare09.04.20252.7136
Curs AUD pe luni în 2025
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,9915 | 2,9786 | 3,0067 | 18 |
| Februarie | 3,0112 | 2,9740 | 3,0402 | 20 |
| Martie | 2,9006 | 2,8705 | 2,9665 | 21 |
| Aprilie | 2,7914 | 2,7136 | 2,9077 | 20 |
| Mai | 2,8933 | 2,8253 | 2,9435 | 21 |
| Iunie | 2,8453 | 2,8081 | 2,8827 | 20 |
| Iulie | 2,8383 | 2,8027 | 2,8627 | 23 |
| August | 2,8268 | 2,7881 | 2,8605 | 20 |
| Septembrie | 2,8510 | 2,8363 | 2,8769 | 22 |
| Octombrie | 2,8597 | 2,8125 | 2,8900 | 23 |
| Noiembrie | 2,8630 | 2,8428 | 2,8921 | 20 |
| Decembrie | 2,8883 | 2,8688 | 2,9087 | 20 |
Valori zilnice AUD/RON în 2025
| Data | Curs |
|---|---|
| 31.12.2025 | 2,9009 RON |
| 30.12.2025 | 2,9036 RON |
| 29.12.2025 | 2,8989 RON |
| 24.12.2025 | 2,8954 RON |
| 23.12.2025 | 2,8895 RON |
| 22.12.2025 | 2,8794 RON |
| 19.12.2025 | 2,8718 RON |
| 18.12.2025 | 2,8688 RON |
| 17.12.2025 | 2,8756 RON |
| 16.12.2025 | 2,8743 RON |
| 15.12.2025 | 2,8811 RON |
| 12.12.2025 | 2,8925 RON |
| 11.12.2025 | 2,8925 RON |
| 10.12.2025 | 2,9087 RON |
| 09.12.2025 | 2,9020 RON |
| 08.12.2025 | 2,8992 RON |
| 05.12.2025 | 2,9001 RON |
| 04.12.2025 | 2,8856 RON |
| 03.12.2025 | 2,8763 RON |
| 02.12.2025 | 2,8707 RON |
| 28.11.2025 | 2,8732 RON |
| 27.11.2025 | 2,8668 RON |
| 26.11.2025 | 2,8557 RON |
| 25.11.2025 | 2,8488 RON |
| 24.11.2025 | 2,8431 RON |
| 21.11.2025 | 2,8428 RON |
| 20.11.2025 | 2,8625 RON |
| 19.11.2025 | 2,8528 RON |
| 18.11.2025 | 2,8529 RON |
| 17.11.2025 | 2,8562 RON |
| 14.11.2025 | 2,8534 RON |
| 13.11.2025 | 2,8761 RON |
| 12.11.2025 | 2,8701 RON |
| 11.11.2025 | 2,8657 RON |
| 10.11.2025 | 2,8732 RON |
| 07.11.2025 | 2,8555 RON |
| 06.11.2025 | 2,8745 RON |
| 05.11.2025 | 2,8701 RON |
| 04.11.2025 | 2,8753 RON |
| 03.11.2025 | 2,8921 RON |
| 31.10.2025 | 2,8748 RON |
| 30.10.2025 | 2,8759 RON |
| 29.10.2025 | 2,8811 RON |
| 28.10.2025 | 2,8595 RON |
| 27.10.2025 | 2,8636 RON |
| 24.10.2025 | 2,8446 RON |
| 23.10.2025 | 2,8541 RON |
| 22.10.2025 | 2,8464 RON |
| 21.10.2025 | 2,8374 RON |
| 20.10.2025 | 2,8327 RON |
| 17.10.2025 | 2,8125 RON |
| 16.10.2025 | 2,8394 RON |
| 15.10.2025 | 2,8509 RON |
| 14.10.2025 | 2,8403 RON |
| 13.10.2025 | 2,8641 RON |
| 10.10.2025 | 2,8830 RON |
| 09.10.2025 | 2,8900 RON |
| 08.10.2025 | 2,8802 RON |
| 07.10.2025 | 2,8781 RON |
| 06.10.2025 | 2,8765 RON |
| 03.10.2025 | 2,8636 RON |
| 02.10.2025 | 2,8613 RON |
| 01.10.2025 | 2,8638 RON |
| 30.09.2025 | 2,8576 RON |
| 29.09.2025 | 2,8454 RON |
| 26.09.2025 | 2,8379 RON |
| 25.09.2025 | 2,8511 RON |
| 24.09.2025 | 2,8536 RON |
| 23.09.2025 | 2,8413 RON |
| 22.09.2025 | 2,8443 RON |
| 19.09.2025 | 2,8497 RON |
| 18.09.2025 | 2,8479 RON |
| 17.09.2025 | 2,8544 RON |
| 16.09.2025 | 2,8579 RON |
| 15.09.2025 | 2,8685 RON |
| 12.09.2025 | 2,8769 RON |
| 11.09.2025 | 2,8660 RON |
| 10.09.2025 | 2,8625 RON |
| 09.09.2025 | 2,8526 RON |
| 08.09.2025 | 2,8471 RON |
| 05.09.2025 | 2,8439 RON |
| 04.09.2025 | 2,8429 RON |
| 03.09.2025 | 2,8443 RON |
| 02.09.2025 | 2,8408 RON |
| 01.09.2025 | 2,8363 RON |
| 29.08.2025 | 2,8368 RON |
| 28.08.2025 | 2,8364 RON |
| 27.08.2025 | 2,8269 RON |
| 26.08.2025 | 2,8166 RON |
| 25.08.2025 | 2,8038 RON |
| 22.08.2025 | 2,7981 RON |
| 21.08.2025 | 2,7881 RON |
| 20.08.2025 | 2,7972 RON |
| 19.08.2025 | 2,8102 RON |
| 18.08.2025 | 2,8217 RON |
| 14.08.2025 | 2,8296 RON |
| 13.08.2025 | 2,8321 RON |
| 12.08.2025 | 2,8349 RON |
| 11.08.2025 | 2,8372 RON |
| 08.08.2025 | 2,8417 RON |
| 07.08.2025 | 2,8369 RON |
| 06.08.2025 | 2,8440 RON |
| 05.08.2025 | 2,8397 RON |
| 04.08.2025 | 2,8431 RON |
| 01.08.2025 | 2,8605 RON |
| 31.07.2025 | 2,8627 RON |
| 30.07.2025 | 2,8567 RON |
| 29.07.2025 | 2,8562 RON |
| 28.07.2025 | 2,8348 RON |
| 25.07.2025 | 2,8359 RON |
| 24.07.2025 | 2,8548 RON |
| 23.07.2025 | 2,8443 RON |
| 22.07.2025 | 2,8235 RON |
| 21.07.2025 | 2,8354 RON |
| 18.07.2025 | 2,8425 RON |
| 17.07.2025 | 2,8298 RON |
| 16.07.2025 | 2,8462 RON |
| 15.07.2025 | 2,8553 RON |
| 14.07.2025 | 2,8547 RON |
| 11.07.2025 | 2,8583 RON |
| 10.07.2025 | 2,8397 RON |
| 09.07.2025 | 2,8311 RON |
| 08.07.2025 | 2,8232 RON |
| 07.07.2025 | 2,8027 RON |
| 04.07.2025 | 2,8177 RON |
| 03.07.2025 | 2,8215 RON |
| 02.07.2025 | 2,8250 RON |
| 01.07.2025 | 2,8288 RON |
| 30.06.2025 | 2,8288 RON |
| 27.06.2025 | 2,8371 RON |
| 26.06.2025 | 2,8285 RON |
| 25.06.2025 | 2,8299 RON |
| 24.06.2025 | 2,8330 RON |
| 23.06.2025 | 2,8081 RON |
| 20.06.2025 | 2,8437 RON |
| 19.06.2025 | 2,8370 RON |
| 18.06.2025 | 2,8431 RON |
| 17.06.2025 | 2,8404 RON |
| 16.06.2025 | 2,8282 RON |
| 13.06.2025 | 2,8298 RON |
| 12.06.2025 | 2,8261 RON |
| 11.06.2025 | 2,8621 RON |
| 10.06.2025 | 2,8746 RON |
| 06.06.2025 | 2,8663 RON |
| 05.06.2025 | 2,8827 RON |
| 04.06.2025 | 2,8751 RON |
| 03.06.2025 | 2,8633 RON |
| 02.06.2025 | 2,8688 RON |
| 30.05.2025 | 2,8689 RON |
| 29.05.2025 | 2,8943 RON |
| 28.05.2025 | 2,8748 RON |
| 27.05.2025 | 2,8774 RON |
| 26.05.2025 | 2,8924 RON |
| 23.05.2025 | 2,8771 RON |
| 22.05.2025 | 2,8754 RON |
| 21.05.2025 | 2,8826 RON |
| 20.05.2025 | 2,8993 RON |
| 19.05.2025 | 2,8755 RON |
| 16.05.2025 | 2,9259 RON |
| 15.05.2025 | 2,9235 RON |
| 14.05.2025 | 2,9403 RON |
| 13.05.2025 | 2,9435 RON |
| 12.05.2025 | 2,9381 RON |
| 09.05.2025 | 2,9114 RON |
| 08.05.2025 | 2,9098 RON |
| 07.05.2025 | 2,9051 RON |
| 06.05.2025 | 2,8685 RON |
| 05.05.2025 | 2,8496 RON |
| 02.05.2025 | 2,8253 RON |
| 30.04.2025 | 2,8007 RON |
| 29.04.2025 | 2,8032 RON |
| 28.04.2025 | 2,8063 RON |
| 25.04.2025 | 2,7957 RON |
| 24.04.2025 | 2,7902 RON |
| 23.04.2025 | 2,7950 RON |
| 22.04.2025 | 2,7722 RON |
| 17.04.2025 | 2,7801 RON |
| 16.04.2025 | 2,7898 RON |
| 15.04.2025 | 2,7866 RON |
| 14.04.2025 | 2,7644 RON |
| 11.04.2025 | 2,7161 RON |
| 10.04.2025 | 2,7713 RON |
| 09.04.2025 | 2,7136 RON |
| 08.04.2025 | 2,7506 RON |
| 07.04.2025 | 2,7335 RON |
| 04.04.2025 | 2,8108 RON |
| 03.04.2025 | 2,8609 RON |
| 02.04.2025 | 2,9077 RON |
| 01.04.2025 | 2,8796 RON |
| 31.03.2025 | 2,8759 RON |
| 28.03.2025 | 2,9091 RON |
| 27.03.2025 | 2,9123 RON |
| 26.03.2025 | 2,9178 RON |
| 25.03.2025 | 2,9024 RON |
| 24.03.2025 | 2,8907 RON |
| 21.03.2025 | 2,8888 RON |
| 20.03.2025 | 2,8840 RON |
| 19.03.2025 | 2,8893 RON |
| 18.03.2025 | 2,9011 RON |
| 17.03.2025 | 2,8984 RON |
| 14.03.2025 | 2,8781 RON |
| 13.03.2025 | 2,8802 RON |
| 12.03.2025 | 2,8705 RON |
| 11.03.2025 | 2,8712 RON |
| 10.03.2025 | 2,8985 RON |
| 07.03.2025 | 2,8889 RON |
| 06.03.2025 | 2,9176 RON |
| 05.03.2025 | 2,9246 RON |
| 04.03.2025 | 2,9458 RON |
| 03.03.2025 | 2,9665 RON |
| 28.02.2025 | 2,9740 RON |
| 27.02.2025 | 2,9921 RON |
| 26.02.2025 | 2,9964 RON |
| 25.02.2025 | 3,0083 RON |
| 24.02.2025 | 3,0237 RON |
| 21.02.2025 | 3,0373 RON |
| 20.02.2025 | 3,0402 RON |
| 19.02.2025 | 3,0341 RON |
| 18.02.2025 | 3,0241 RON |
| 17.02.2025 | 3,0202 RON |
| 14.02.2025 | 3,0123 RON |
| 13.02.2025 | 2,9951 RON |
| 12.02.2025 | 3,0113 RON |
| 11.02.2025 | 3,0262 RON |
| 10.02.2025 | 3,0260 RON |
| 07.02.2025 | 3,0134 RON |
| 06.02.2025 | 3,0085 RON |
| 05.02.2025 | 3,0013 RON |
| 04.02.2025 | 2,9916 RON |
| 03.02.2025 | 2,9869 RON |
| 31.01.2025 | 2,9822 RON |
| 30.01.2025 | 2,9790 RON |
| 29.01.2025 | 2,9786 RON |
| 28.01.2025 | 2,9823 RON |
| 27.01.2025 | 2,9844 RON |
| 23.01.2025 | 2,9949 RON |
| 22.01.2025 | 2,9952 RON |
| 21.01.2025 | 2,9923 RON |
| 20.01.2025 | 2,9906 RON |
| 17.01.2025 | 2,9955 RON |
| 16.01.2025 | 3,0050 RON |
| 15.01.2025 | 2,9945 RON |
| 14.01.2025 | 3,0006 RON |
| 13.01.2025 | 2,9957 RON |
| 10.01.2025 | 2,9850 RON |
| 09.01.2025 | 2,9899 RON |
| 08.01.2025 | 2,9950 RON |
| 03.01.2025 | 3,0067 RON |