BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru AUD.
Cursul AUD în 2016
3.1094
-0.0168
(-0.54%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
2.7921
-0.2469
(-8.12%)
11.02.2016
față de 11.02.2015 (3.0390)
Maximul anului
3.1914
+0.2622
(+8.95%)
10.11.2016
față de 10.11.2015 (2.9292)
Evoluție 2016
min 2.7921 · max 3.1914
Media anuală
3.0182
Prima cotație
04.01.2016
2.9865
Ultima cotație
30.12.2016
3.1094
Variație totală
+0.1229
+4.12%
Cea mai mare creștere
10.11.2016
+0.0772
Cea mai mare scădere
03.05.2016
-0.0726
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (AUD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului AUD în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb2.8825
Mai2.9058
Ian2.9206
Cele mai mari medii lunare
Noi3.1454
Dec3.1448
Oct3.1055
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20162.9865
Ultima cotație (an)30.12.20163.1094
Cea mai mare creștere (zi)10.11.2016+0.0772
Cea mai mare scădere (zi)03.05.2016-0.0726
Cea mai mare valoare10.11.20163.1914
Cea mai mică valoare11.02.20162.7921
Curs AUD pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,9206 | 2,8413 | 3,0114 | 20 |
| Februarie | 2,8825 | 2,7921 | 2,9472 | 21 |
| Martie | 3,0115 | 2,9354 | 3,0483 | 23 |
| Aprilie | 3,0243 | 2,9601 | 3,0958 | 21 |
| Mai | 2,9058 | 2,8865 | 2,9428 | 21 |
| Iunie | 2,9780 | 2,9120 | 3,0416 | 21 |
| Iulie | 3,0533 | 3,0187 | 3,0925 | 21 |
| August | 3,0349 | 3,0039 | 3,0859 | 22 |
| Septembrie | 3,0138 | 2,9591 | 3,0492 | 22 |
| Octombrie | 3,1055 | 3,0253 | 3,1644 | 21 |
| Noiembrie | 3,1454 | 3,1089 | 3,1914 | 21 |
| Decembrie | 3,1448 | 3,1078 | 3,1890 | 20 |
Valori zilnice AUD/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 3,1094 RON |
| 29.12.2016 | 3,1262 RON |
| 28.12.2016 | 3,1268 RON |
| 27.12.2016 | 3,1198 RON |
| 23.12.2016 | 3,1273 RON |
| 22.12.2016 | 3,1109 RON |
| 21.12.2016 | 3,1502 RON |
| 20.12.2016 | 3,1478 RON |
| 19.12.2016 | 3,1465 RON |
| 16.12.2016 | 3,1806 RON |
| 15.12.2016 | 3,1890 RON |
| 14.12.2016 | 3,1847 RON |
| 13.12.2016 | 3,1784 RON |
| 12.12.2016 | 3,1765 RON |
| 09.12.2016 | 3,1735 RON |
| 08.12.2016 | 3,1256 RON |
| 07.12.2016 | 3,1286 RON |
| 06.12.2016 | 3,1078 RON |
| 05.12.2016 | 3,1391 RON |
| 02.12.2016 | 3,1465 RON |
| 29.11.2016 | 3,1808 RON |
| 28.11.2016 | 3,1714 RON |
| 25.11.2016 | 3,1672 RON |
| 24.11.2016 | 3,1585 RON |
| 23.11.2016 | 3,1570 RON |
| 22.11.2016 | 3,1377 RON |
| 21.11.2016 | 3,1180 RON |
| 18.11.2016 | 3,1378 RON |
| 17.11.2016 | 3,1478 RON |
| 16.11.2016 | 3,1635 RON |
| 15.11.2016 | 3,1618 RON |
| 14.11.2016 | 3,1629 RON |
| 11.11.2016 | 3,1419 RON |
| 10.11.2016 | 3,1914 RON |
| 09.11.2016 | 3,1142 RON |
| 08.11.2016 | 3,1417 RON |
| 07.11.2016 | 3,1197 RON |
| 04.11.2016 | 3,1162 RON |
| 03.11.2016 | 3,1125 RON |
| 02.11.2016 | 3,1089 RON |
| 01.11.2016 | 3,1425 RON |
| 31.10.2016 | 3,1280 RON |
| 28.10.2016 | 3,1255 RON |
| 27.10.2016 | 3,1438 RON |
| 26.10.2016 | 3,1644 RON |
| 25.10.2016 | 3,1517 RON |
| 24.10.2016 | 3,1582 RON |
| 21.10.2016 | 3,1577 RON |
| 20.10.2016 | 3,1451 RON |
| 19.10.2016 | 3,1461 RON |
| 18.10.2016 | 3,1426 RON |
| 17.10.2016 | 3,1180 RON |
| 14.10.2016 | 3,1135 RON |
| 13.10.2016 | 3,0849 RON |
| 12.10.2016 | 3,0908 RON |
| 11.10.2016 | 3,0518 RON |
| 10.10.2016 | 3,0705 RON |
| 07.10.2016 | 3,0627 RON |
| 06.10.2016 | 3,0323 RON |
| 05.10.2016 | 3,0253 RON |
| 04.10.2016 | 3,0631 RON |
| 03.10.2016 | 3,0393 RON |
| 30.09.2016 | 3,0334 RON |
| 29.09.2016 | 3,0409 RON |
| 28.09.2016 | 3,0405 RON |
| 27.09.2016 | 3,0292 RON |
| 26.09.2016 | 3,0155 RON |
| 23.09.2016 | 3,0256 RON |
| 22.09.2016 | 3,0374 RON |
| 21.09.2016 | 3,0331 RON |
| 20.09.2016 | 3,0052 RON |
| 19.09.2016 | 3,0041 RON |
| 16.09.2016 | 2,9750 RON |
| 15.09.2016 | 2,9591 RON |
| 14.09.2016 | 2,9611 RON |
| 13.09.2016 | 2,9845 RON |
| 12.09.2016 | 2,9756 RON |
| 09.09.2016 | 3,0079 RON |
| 08.09.2016 | 3,0492 RON |
| 07.09.2016 | 3,0365 RON |
| 06.09.2016 | 3,0467 RON |
| 05.09.2016 | 3,0236 RON |
| 02.09.2016 | 3,0076 RON |
| 01.09.2016 | 3,0116 RON |
| 31.08.2016 | 3,0044 RON |
| 30.08.2016 | 3,0079 RON |
| 29.08.2016 | 3,0138 RON |
| 26.08.2016 | 3,0132 RON |
| 25.08.2016 | 3,0083 RON |
| 24.08.2016 | 3,0154 RON |
| 23.08.2016 | 3,0069 RON |
| 22.08.2016 | 3,0039 RON |
| 19.08.2016 | 3,0086 RON |
| 18.08.2016 | 3,0440 RON |
| 17.08.2016 | 3,0309 RON |
| 16.08.2016 | 3,0569 RON |
| 12.08.2016 | 3,0705 RON |
| 11.08.2016 | 3,0859 RON |
| 10.08.2016 | 3,0792 RON |
| 09.08.2016 | 3,0776 RON |
| 08.08.2016 | 3,0683 RON |
| 05.08.2016 | 3,0674 RON |
| 04.08.2016 | 3,0497 RON |
| 03.08.2016 | 3,0166 RON |
| 02.08.2016 | 3,0134 RON |
| 01.08.2016 | 3,0249 RON |
| 29.07.2016 | 3,0187 RON |
| 28.07.2016 | 3,0302 RON |
| 27.07.2016 | 3,0398 RON |
| 26.07.2016 | 3,0507 RON |
| 25.07.2016 | 3,0284 RON |
| 22.07.2016 | 3,0236 RON |
| 21.07.2016 | 3,0430 RON |
| 20.07.2016 | 3,0457 RON |
| 19.07.2016 | 3,0307 RON |
| 18.07.2016 | 3,0750 RON |
| 15.07.2016 | 3,0788 RON |
| 14.07.2016 | 3,0877 RON |
| 13.07.2016 | 3,0925 RON |
| 12.07.2016 | 3,0843 RON |
| 11.07.2016 | 3,0724 RON |
| 08.07.2016 | 3,0636 RON |
| 07.07.2016 | 3,0660 RON |
| 06.07.2016 | 3,0541 RON |
| 05.07.2016 | 3,0399 RON |
| 04.07.2016 | 3,0548 RON |
| 01.07.2016 | 3,0386 RON |
| 30.06.2016 | 3,0239 RON |
| 29.06.2016 | 3,0307 RON |
| 28.06.2016 | 3,0192 RON |
| 27.06.2016 | 3,0416 RON |
| 24.06.2016 | 3,0198 RON |
| 23.06.2016 | 3,0104 RON |
| 22.06.2016 | 3,0097 RON |
| 21.06.2016 | 2,9967 RON |
| 17.06.2016 | 2,9770 RON |
| 16.06.2016 | 2,9736 RON |
| 15.06.2016 | 2,9887 RON |
| 14.06.2016 | 2,9569 RON |
| 13.06.2016 | 2,9691 RON |
| 10.06.2016 | 2,9570 RON |
| 09.06.2016 | 2,9535 RON |
| 08.06.2016 | 2,9503 RON |
| 07.06.2016 | 2,9488 RON |
| 06.06.2016 | 2,9282 RON |
| 03.06.2016 | 2,9367 RON |
| 02.06.2016 | 2,9120 RON |
| 01.06.2016 | 2,9349 RON |
| 31.05.2016 | 2,9310 RON |
| 30.05.2016 | 2,9027 RON |
| 27.05.2016 | 2,9126 RON |
| 26.05.2016 | 2,9056 RON |
| 25.05.2016 | 2,9110 RON |
| 24.05.2016 | 2,8892 RON |
| 23.05.2016 | 2,9110 RON |
| 20.05.2016 | 2,9044 RON |
| 19.05.2016 | 2,8921 RON |
| 18.05.2016 | 2,9034 RON |
| 17.05.2016 | 2,9002 RON |
| 16.05.2016 | 2,8931 RON |
| 13.05.2016 | 2,8865 RON |
| 12.05.2016 | 2,8910 RON |
| 11.05.2016 | 2,8966 RON |
| 10.05.2016 | 2,8977 RON |
| 09.05.2016 | 2,8930 RON |
| 06.05.2016 | 2,9045 RON |
| 05.05.2016 | 2,9428 RON |
| 04.05.2016 | 2,9203 RON |
| 03.05.2016 | 2,9321 RON |
| 29.04.2016 | 3,0047 RON |
| 28.04.2016 | 3,0043 RON |
| 27.04.2016 | 3,0045 RON |
| 26.04.2016 | 3,0722 RON |
| 25.04.2016 | 3,0664 RON |
| 22.04.2016 | 3,0762 RON |
| 21.04.2016 | 3,0958 RON |
| 20.04.2016 | 3,0809 RON |
| 19.04.2016 | 3,0766 RON |
| 18.04.2016 | 3,0526 RON |
| 15.04.2016 | 3,0681 RON |
| 14.04.2016 | 3,0567 RON |
| 13.04.2016 | 3,0273 RON |
| 12.04.2016 | 2,9964 RON |
| 11.04.2016 | 2,9643 RON |
| 08.04.2016 | 2,9601 RON |
| 07.04.2016 | 2,9612 RON |
| 06.04.2016 | 2,9691 RON |
| 05.04.2016 | 2,9667 RON |
| 04.04.2016 | 2,9958 RON |
| 01.04.2016 | 3,0095 RON |
| 31.03.2016 | 3,0211 RON |
| 30.03.2016 | 3,0157 RON |
| 29.03.2016 | 3,0001 RON |
| 28.03.2016 | 3,0092 RON |
| 25.03.2016 | 3,0079 RON |
| 24.03.2016 | 3,0041 RON |
| 23.03.2016 | 3,0255 RON |
| 22.03.2016 | 3,0257 RON |
| 21.03.2016 | 3,0207 RON |
| 18.03.2016 | 3,0256 RON |
| 17.03.2016 | 3,0187 RON |
| 16.03.2016 | 3,0128 RON |
| 15.03.2016 | 3,0091 RON |
| 14.03.2016 | 3,0325 RON |
| 11.03.2016 | 3,0210 RON |
| 10.03.2016 | 3,0369 RON |
| 09.03.2016 | 3,0483 RON |
| 08.03.2016 | 3,0121 RON |
| 07.03.2016 | 3,0166 RON |
| 04.03.2016 | 3,0008 RON |
| 03.03.2016 | 3,0039 RON |
| 02.03.2016 | 2,9601 RON |
| 01.03.2016 | 2,9354 RON |
| 29.02.2016 | 2,9287 RON |
| 26.02.2016 | 2,9235 RON |
| 25.02.2016 | 2,9132 RON |
| 24.02.2016 | 2,9190 RON |
| 23.02.2016 | 2,9415 RON |
| 22.02.2016 | 2,9110 RON |
| 19.02.2016 | 2,8578 RON |
| 18.02.2016 | 2,8672 RON |
| 17.02.2016 | 2,8596 RON |
| 16.02.2016 | 2,8587 RON |
| 15.02.2016 | 2,8573 RON |
| 12.02.2016 | 2,8181 RON |
| 11.02.2016 | 2,7921 RON |
| 10.02.2016 | 2,8309 RON |
| 09.02.2016 | 2,8241 RON |
| 08.02.2016 | 2,8444 RON |
| 05.02.2016 | 2,8925 RON |
| 04.02.2016 | 2,9153 RON |
| 03.02.2016 | 2,9137 RON |
| 02.02.2016 | 2,9166 RON |
| 01.02.2016 | 2,9472 RON |
| 29.01.2016 | 2,9397 RON |
| 28.01.2016 | 2,9492 RON |
| 27.01.2016 | 2,9328 RON |
| 26.01.2016 | 2,9169 RON |
| 25.01.2016 | 2,9217 RON |
| 22.01.2016 | 2,9361 RON |
| 21.01.2016 | 2,8749 RON |
| 20.01.2016 | 2,8413 RON |
| 19.01.2016 | 2,8929 RON |
| 18.01.2016 | 2,8665 RON |
| 15.01.2016 | 2,8550 RON |
| 14.01.2016 | 2,8799 RON |
| 13.01.2016 | 2,9454 RON |
| 12.01.2016 | 2,9226 RON |
| 11.01.2016 | 2,9092 RON |
| 08.01.2016 | 2,9224 RON |
| 07.01.2016 | 2,9275 RON |
| 06.01.2016 | 2,9805 RON |
| 05.01.2016 | 3,0114 RON |
| 04.01.2016 | 2,9865 RON |