BNR · ISTORIC

Curs BNR 2016

Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.

Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.

Cursul NZD în 2016 2.9938 -0.0232 (-0.77%) Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
2.6362 -0.2846 (-9.74%)
16.02.2016 față de 16.02.2015 (2.9208)
Maximul anului
3.0648 +0.2940 (+10.61%)
14.12.2016 față de 14.12.2015 (2.7708)
Evoluție 2016 min 2.6362 · max 3.0648
Media anuală 2.8283
Prima cotație 04.01.2016 2.8030
Ultima cotație 30.12.2016 2.9938
Variație totală +0.1908 +6.81%
Cea mai mare creștere 09.06.2016 +0.0560
Cea mai mare scădere 14.01.2016 -0.0695

Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (NZD)

Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.

Valoare mai mică Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec

Evoluția cursului NZD în 2016

Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.

Lunile extreme din 2016

Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.

Cele mai mici medii lunare

Feb2.6797
Mai2.7033
Mar2.7057

Cele mai mari medii lunare

Dec3.0140
Noi2.9831
Oct2.9174

Date importante în 2016

Prima cotație (an)04.01.20162.8030
Ultima cotație (an)30.12.20162.9938
Cea mai mare creștere (zi)09.06.2016+0.0560
Cea mai mare scădere (zi)14.01.2016-0.0695
Cea mai mare valoare14.12.20163.0648
Cea mai mică valoare16.02.20162.6362

Curs NZD pe luni în 2016

LunăMedieMinimMaximValori
Ianuarie 2,7210 2,6406 2,8145 20
Februarie 2,6797 2,6362 2,7350 21
Martie 2,7057 2,6739 2,7599 23
Aprilie 2,7187 2,6634 2,7721 21
Mai 2,7033 2,6589 2,7368 21
Iunie 2,8309 2,7395 2,8981 21
Iulie 2,8926 2,8257 2,9618 21
August 2,8786 2,8544 2,8975 22
Septembrie 2,9036 2,8658 2,9557 22
Octombrie 2,9174 2,8564 2,9679 21
Noiembrie 2,9831 2,9391 3,0232 21
Decembrie 3,0140 2,9782 3,0648 20

Valori zilnice NZD/RON în 2016

DataCurs
30.12.2016 2,9938 RON
29.12.2016 3,0170 RON
28.12.2016 3,0099 RON
27.12.2016 2,9922 RON
23.12.2016 2,9942 RON
22.12.2016 2,9791 RON
21.12.2016 3,0041 RON
20.12.2016 3,0030 RON
19.12.2016 3,0090 RON
16.12.2016 3,0435 RON
15.12.2016 3,0502 RON
14.12.2016 3,0648 RON
13.12.2016 3,0536 RON
12.12.2016 3,0450 RON
09.12.2016 3,0392 RON
08.12.2016 3,0061 RON
07.12.2016 2,9954 RON
06.12.2016 2,9782 RON
05.12.2016 2,9960 RON
02.12.2016 3,0056 RON
29.11.2016 3,0232 RON
28.11.2016 3,0023 RON
25.11.2016 2,9993 RON
24.11.2016 2,9892 RON
23.11.2016 2,9997 RON
22.11.2016 2,9995 RON
21.11.2016 2,9784 RON
18.11.2016 2,9909 RON
17.11.2016 2,9890 RON
16.11.2016 2,9832 RON
15.11.2016 2,9773 RON
14.11.2016 2,9734 RON
11.11.2016 2,9816 RON
10.11.2016 3,0029 RON
09.11.2016 2,9687 RON
08.11.2016 2,9929 RON
07.11.2016 2,9715 RON
04.11.2016 2,9684 RON
03.11.2016 2,9641 RON
02.11.2016 2,9511 RON
01.11.2016 2,9391 RON
31.10.2016 2,9437 RON
28.10.2016 2,9431 RON
27.10.2016 2,9477 RON
26.10.2016 2,9538 RON
25.10.2016 2,9523 RON
24.10.2016 2,9679 RON
21.10.2016 2,9645 RON
20.10.2016 2,9656 RON
19.10.2016 2,9510 RON
18.10.2016 2,9455 RON
17.10.2016 2,9229 RON
14.10.2016 2,8993 RON
13.10.2016 2,8903 RON
12.10.2016 2,8828 RON
11.10.2016 2,8573 RON
10.10.2016 2,8876 RON
07.10.2016 2,8801 RON
06.10.2016 2,8616 RON
05.10.2016 2,8564 RON
04.10.2016 2,9092 RON
03.10.2016 2,8834 RON
30.09.2016 2,8906 RON
29.09.2016 2,8856 RON
28.09.2016 2,8756 RON
27.09.2016 2,8896 RON
26.09.2016 2,8658 RON
23.09.2016 2,8777 RON
22.09.2016 2,9067 RON
21.09.2016 2,9274 RON
20.09.2016 2,9227 RON
19.09.2016 2,9085 RON
16.09.2016 2,8970 RON
15.09.2016 2,8777 RON
14.09.2016 2,8824 RON
13.09.2016 2,9067 RON
12.09.2016 2,8947 RON
09.09.2016 2,9145 RON
08.09.2016 2,9482 RON
07.09.2016 2,9557 RON
06.09.2016 2,9285 RON
05.09.2016 2,9157 RON
02.09.2016 2,9041 RON
01.09.2016 2,9046 RON
31.08.2016 2,8971 RON
30.08.2016 2,8820 RON
29.08.2016 2,8878 RON
26.08.2016 2,8884 RON
25.08.2016 2,8867 RON
24.08.2016 2,8940 RON
23.08.2016 2,8821 RON
22.08.2016 2,8623 RON
19.08.2016 2,8678 RON
18.08.2016 2,8785 RON
17.08.2016 2,8743 RON
16.08.2016 2,8850 RON
12.08.2016 2,8774 RON
11.08.2016 2,8975 RON
10.08.2016 2,8815 RON
09.08.2016 2,8672 RON
08.08.2016 2,8654 RON
05.08.2016 2,8883 RON
04.08.2016 2,8704 RON
03.08.2016 2,8544 RON
02.08.2016 2,8694 RON
01.08.2016 2,8709 RON
29.07.2016 2,8548 RON
28.07.2016 2,8529 RON
27.07.2016 2,8613 RON
26.07.2016 2,8667 RON
25.07.2016 2,8257 RON
22.07.2016 2,8276 RON
21.07.2016 2,8371 RON
20.07.2016 2,8619 RON
19.07.2016 2,8414 RON
18.07.2016 2,8762 RON
15.07.2016 2,8953 RON
14.07.2016 2,9179 RON
13.07.2016 2,9592 RON
12.07.2016 2,9513 RON
11.07.2016 2,9502 RON
08.07.2016 2,9618 RON
07.07.2016 2,9416 RON
06.07.2016 2,9075 RON
05.07.2016 2,9197 RON
04.07.2016 2,9224 RON
01.07.2016 2,9116 RON
30.06.2016 2,8917 RON
29.06.2016 2,8981 RON
28.06.2016 2,8845 RON
27.06.2016 2,8958 RON
24.06.2016 2,8854 RON
23.06.2016 2,8713 RON
22.06.2016 2,8728 RON
21.06.2016 2,8602 RON
17.06.2016 2,8415 RON
16.06.2016 2,8441 RON
15.06.2016 2,8414 RON
14.06.2016 2,8248 RON
13.06.2016 2,8357 RON
10.06.2016 2,8365 RON
09.06.2016 2,8264 RON
08.06.2016 2,7704 RON
07.06.2016 2,7511 RON
06.06.2016 2,7555 RON
03.06.2016 2,7709 RON
02.06.2016 2,7395 RON
01.06.2016 2,7519 RON
31.05.2016 2,7228 RON
30.05.2016 2,7069 RON
27.05.2016 2,7192 RON
26.05.2016 2,7119 RON
25.05.2016 2,7306 RON
24.05.2016 2,7132 RON
23.05.2016 2,7368 RON
20.05.2016 2,7159 RON
19.05.2016 2,7113 RON
18.05.2016 2,7028 RON
17.05.2016 2,6935 RON
16.05.2016 2,6936 RON
13.05.2016 2,6944 RON
12.05.2016 2,6895 RON
11.05.2016 2,6776 RON
10.05.2016 2,6589 RON
09.05.2016 2,6878 RON
06.05.2016 2,6958 RON
05.05.2016 2,7092 RON
04.05.2016 2,6909 RON
03.05.2016 2,7068 RON
29.04.2016 2,7502 RON
28.04.2016 2,7413 RON
27.04.2016 2,7025 RON
26.04.2016 2,7339 RON
25.04.2016 2,7355 RON
22.04.2016 2,7325 RON
21.04.2016 2,7594 RON
20.04.2016 2,7657 RON
19.04.2016 2,7721 RON
18.04.2016 2,7465 RON
15.04.2016 2,7458 RON
14.04.2016 2,7276 RON
13.04.2016 2,7341 RON
12.04.2016 2,6981 RON
11.04.2016 2,6790 RON
08.04.2016 2,6640 RON
07.04.2016 2,6678 RON
06.04.2016 2,6702 RON
05.04.2016 2,6634 RON
04.04.2016 2,6952 RON
01.04.2016 2,7074 RON
31.03.2016 2,7254 RON
30.03.2016 2,7261 RON
29.03.2016 2,6853 RON
28.03.2016 2,6768 RON
25.03.2016 2,6786 RON
24.03.2016 2,6769 RON
23.03.2016 2,6745 RON
22.03.2016 2,6873 RON
21.03.2016 2,6894 RON
18.03.2016 2,6978 RON
17.03.2016 2,6940 RON
16.03.2016 2,6739 RON
15.03.2016 2,6806 RON
14.03.2016 2,7009 RON
11.03.2016 2,6938 RON
10.03.2016 2,7095 RON
09.03.2016 2,7599 RON
08.03.2016 2,7332 RON
07.03.2016 2,7521 RON
04.03.2016 2,7475 RON
03.03.2016 2,7453 RON
02.03.2016 2,7095 RON
01.03.2016 2,7130 RON
29.02.2016 2,7069 RON
26.02.2016 2,7350 RON
25.02.2016 2,7045 RON
24.02.2016 2,6893 RON
23.02.2016 2,7218 RON
22.02.2016 2,6984 RON
19.02.2016 2,6604 RON
18.02.2016 2,6566 RON
17.02.2016 2,6450 RON
16.02.2016 2,6362 RON
15.02.2016 2,6632 RON
12.02.2016 2,6435 RON
11.02.2016 2,6366 RON
10.02.2016 2,6529 RON
09.02.2016 2,6502 RON
08.02.2016 2,6596 RON
05.02.2016 2,7031 RON
04.02.2016 2,7091 RON
03.02.2016 2,7217 RON
02.02.2016 2,6833 RON
01.02.2016 2,6964 RON
29.01.2016 2,6937 RON
28.01.2016 2,6938 RON
27.01.2016 2,7093 RON
26.01.2016 2,6987 RON
25.01.2016 2,7129 RON
22.01.2016 2,7142 RON
21.01.2016 2,6714 RON
20.01.2016 2,6406 RON
19.01.2016 2,7096 RON
18.01.2016 2,6878 RON
15.01.2016 2,6581 RON
14.01.2016 2,6801 RON
13.01.2016 2,7496 RON
12.01.2016 2,7357 RON
11.01.2016 2,7236 RON
08.01.2016 2,7555 RON
07.01.2016 2,7696 RON
06.01.2016 2,7984 RON
05.01.2016 2,8145 RON
04.01.2016 2,8030 RON