BNR · ISTORIC
Curs BNR 2016
Toate cotațiile oficiale BNR pentru anul 2016, într-o singură privire.
Fiecare zi, fiecare valoare și principalele extreme ale anului pentru NZD.
Cursul NZD în 2016
2.9938
-0.0232
(-0.77%)
Ultima cotație: 30.12.2016
Minimul anului
2.6362
-0.2846
(-9.74%)
16.02.2016
față de 16.02.2015 (2.9208)
Maximul anului
3.0648
+0.2940
(+10.61%)
14.12.2016
față de 14.12.2015 (2.7708)
Evoluție 2016
min 2.6362 · max 3.0648
Media anuală
2.8283
Prima cotație
04.01.2016
2.8030
Ultima cotație
30.12.2016
2.9938
Variație totală
+0.1908
+6.81%
Cea mai mare creștere
09.06.2016
+0.0560
Cea mai mare scădere
14.01.2016
-0.0695
Calendarul cotațiilor oficiale BNR din 2016 (NZD)
Fiecare celulă reprezintă valoarea oficială publicată de BNR. Zilele fără cotație sunt marcate cu „-”, iar zilele nelucrătoare fără cotație cu „×”.
Valoare mai mică
Valoare mai mare
Ian
Feb
Mar
Apr
Mai
Iun
Iul
Aug
Sep
Oct
Noi
Dec
Evoluția cursului NZD în 2016
Toate cotațiile oficiale publicate în cursul anului.
Lunile extreme din 2016
Lunile cu cele mai mici și cele mai mari valori medii lunare.
Cele mai mici medii lunare
Feb2.6797
Mai2.7033
Mar2.7057
Cele mai mari medii lunare
Dec3.0140
Noi2.9831
Oct2.9174
Date importante în 2016
Prima cotație (an)04.01.20162.8030
Ultima cotație (an)30.12.20162.9938
Cea mai mare creștere (zi)09.06.2016+0.0560
Cea mai mare scădere (zi)14.01.2016-0.0695
Cea mai mare valoare14.12.20163.0648
Cea mai mică valoare16.02.20162.6362
Curs NZD pe luni în 2016
| Lună | Medie | Minim | Maxim | Valori |
|---|---|---|---|---|
| Ianuarie | 2,7210 | 2,6406 | 2,8145 | 20 |
| Februarie | 2,6797 | 2,6362 | 2,7350 | 21 |
| Martie | 2,7057 | 2,6739 | 2,7599 | 23 |
| Aprilie | 2,7187 | 2,6634 | 2,7721 | 21 |
| Mai | 2,7033 | 2,6589 | 2,7368 | 21 |
| Iunie | 2,8309 | 2,7395 | 2,8981 | 21 |
| Iulie | 2,8926 | 2,8257 | 2,9618 | 21 |
| August | 2,8786 | 2,8544 | 2,8975 | 22 |
| Septembrie | 2,9036 | 2,8658 | 2,9557 | 22 |
| Octombrie | 2,9174 | 2,8564 | 2,9679 | 21 |
| Noiembrie | 2,9831 | 2,9391 | 3,0232 | 21 |
| Decembrie | 3,0140 | 2,9782 | 3,0648 | 20 |
Valori zilnice NZD/RON în 2016
| Data | Curs |
|---|---|
| 30.12.2016 | 2,9938 RON |
| 29.12.2016 | 3,0170 RON |
| 28.12.2016 | 3,0099 RON |
| 27.12.2016 | 2,9922 RON |
| 23.12.2016 | 2,9942 RON |
| 22.12.2016 | 2,9791 RON |
| 21.12.2016 | 3,0041 RON |
| 20.12.2016 | 3,0030 RON |
| 19.12.2016 | 3,0090 RON |
| 16.12.2016 | 3,0435 RON |
| 15.12.2016 | 3,0502 RON |
| 14.12.2016 | 3,0648 RON |
| 13.12.2016 | 3,0536 RON |
| 12.12.2016 | 3,0450 RON |
| 09.12.2016 | 3,0392 RON |
| 08.12.2016 | 3,0061 RON |
| 07.12.2016 | 2,9954 RON |
| 06.12.2016 | 2,9782 RON |
| 05.12.2016 | 2,9960 RON |
| 02.12.2016 | 3,0056 RON |
| 29.11.2016 | 3,0232 RON |
| 28.11.2016 | 3,0023 RON |
| 25.11.2016 | 2,9993 RON |
| 24.11.2016 | 2,9892 RON |
| 23.11.2016 | 2,9997 RON |
| 22.11.2016 | 2,9995 RON |
| 21.11.2016 | 2,9784 RON |
| 18.11.2016 | 2,9909 RON |
| 17.11.2016 | 2,9890 RON |
| 16.11.2016 | 2,9832 RON |
| 15.11.2016 | 2,9773 RON |
| 14.11.2016 | 2,9734 RON |
| 11.11.2016 | 2,9816 RON |
| 10.11.2016 | 3,0029 RON |
| 09.11.2016 | 2,9687 RON |
| 08.11.2016 | 2,9929 RON |
| 07.11.2016 | 2,9715 RON |
| 04.11.2016 | 2,9684 RON |
| 03.11.2016 | 2,9641 RON |
| 02.11.2016 | 2,9511 RON |
| 01.11.2016 | 2,9391 RON |
| 31.10.2016 | 2,9437 RON |
| 28.10.2016 | 2,9431 RON |
| 27.10.2016 | 2,9477 RON |
| 26.10.2016 | 2,9538 RON |
| 25.10.2016 | 2,9523 RON |
| 24.10.2016 | 2,9679 RON |
| 21.10.2016 | 2,9645 RON |
| 20.10.2016 | 2,9656 RON |
| 19.10.2016 | 2,9510 RON |
| 18.10.2016 | 2,9455 RON |
| 17.10.2016 | 2,9229 RON |
| 14.10.2016 | 2,8993 RON |
| 13.10.2016 | 2,8903 RON |
| 12.10.2016 | 2,8828 RON |
| 11.10.2016 | 2,8573 RON |
| 10.10.2016 | 2,8876 RON |
| 07.10.2016 | 2,8801 RON |
| 06.10.2016 | 2,8616 RON |
| 05.10.2016 | 2,8564 RON |
| 04.10.2016 | 2,9092 RON |
| 03.10.2016 | 2,8834 RON |
| 30.09.2016 | 2,8906 RON |
| 29.09.2016 | 2,8856 RON |
| 28.09.2016 | 2,8756 RON |
| 27.09.2016 | 2,8896 RON |
| 26.09.2016 | 2,8658 RON |
| 23.09.2016 | 2,8777 RON |
| 22.09.2016 | 2,9067 RON |
| 21.09.2016 | 2,9274 RON |
| 20.09.2016 | 2,9227 RON |
| 19.09.2016 | 2,9085 RON |
| 16.09.2016 | 2,8970 RON |
| 15.09.2016 | 2,8777 RON |
| 14.09.2016 | 2,8824 RON |
| 13.09.2016 | 2,9067 RON |
| 12.09.2016 | 2,8947 RON |
| 09.09.2016 | 2,9145 RON |
| 08.09.2016 | 2,9482 RON |
| 07.09.2016 | 2,9557 RON |
| 06.09.2016 | 2,9285 RON |
| 05.09.2016 | 2,9157 RON |
| 02.09.2016 | 2,9041 RON |
| 01.09.2016 | 2,9046 RON |
| 31.08.2016 | 2,8971 RON |
| 30.08.2016 | 2,8820 RON |
| 29.08.2016 | 2,8878 RON |
| 26.08.2016 | 2,8884 RON |
| 25.08.2016 | 2,8867 RON |
| 24.08.2016 | 2,8940 RON |
| 23.08.2016 | 2,8821 RON |
| 22.08.2016 | 2,8623 RON |
| 19.08.2016 | 2,8678 RON |
| 18.08.2016 | 2,8785 RON |
| 17.08.2016 | 2,8743 RON |
| 16.08.2016 | 2,8850 RON |
| 12.08.2016 | 2,8774 RON |
| 11.08.2016 | 2,8975 RON |
| 10.08.2016 | 2,8815 RON |
| 09.08.2016 | 2,8672 RON |
| 08.08.2016 | 2,8654 RON |
| 05.08.2016 | 2,8883 RON |
| 04.08.2016 | 2,8704 RON |
| 03.08.2016 | 2,8544 RON |
| 02.08.2016 | 2,8694 RON |
| 01.08.2016 | 2,8709 RON |
| 29.07.2016 | 2,8548 RON |
| 28.07.2016 | 2,8529 RON |
| 27.07.2016 | 2,8613 RON |
| 26.07.2016 | 2,8667 RON |
| 25.07.2016 | 2,8257 RON |
| 22.07.2016 | 2,8276 RON |
| 21.07.2016 | 2,8371 RON |
| 20.07.2016 | 2,8619 RON |
| 19.07.2016 | 2,8414 RON |
| 18.07.2016 | 2,8762 RON |
| 15.07.2016 | 2,8953 RON |
| 14.07.2016 | 2,9179 RON |
| 13.07.2016 | 2,9592 RON |
| 12.07.2016 | 2,9513 RON |
| 11.07.2016 | 2,9502 RON |
| 08.07.2016 | 2,9618 RON |
| 07.07.2016 | 2,9416 RON |
| 06.07.2016 | 2,9075 RON |
| 05.07.2016 | 2,9197 RON |
| 04.07.2016 | 2,9224 RON |
| 01.07.2016 | 2,9116 RON |
| 30.06.2016 | 2,8917 RON |
| 29.06.2016 | 2,8981 RON |
| 28.06.2016 | 2,8845 RON |
| 27.06.2016 | 2,8958 RON |
| 24.06.2016 | 2,8854 RON |
| 23.06.2016 | 2,8713 RON |
| 22.06.2016 | 2,8728 RON |
| 21.06.2016 | 2,8602 RON |
| 17.06.2016 | 2,8415 RON |
| 16.06.2016 | 2,8441 RON |
| 15.06.2016 | 2,8414 RON |
| 14.06.2016 | 2,8248 RON |
| 13.06.2016 | 2,8357 RON |
| 10.06.2016 | 2,8365 RON |
| 09.06.2016 | 2,8264 RON |
| 08.06.2016 | 2,7704 RON |
| 07.06.2016 | 2,7511 RON |
| 06.06.2016 | 2,7555 RON |
| 03.06.2016 | 2,7709 RON |
| 02.06.2016 | 2,7395 RON |
| 01.06.2016 | 2,7519 RON |
| 31.05.2016 | 2,7228 RON |
| 30.05.2016 | 2,7069 RON |
| 27.05.2016 | 2,7192 RON |
| 26.05.2016 | 2,7119 RON |
| 25.05.2016 | 2,7306 RON |
| 24.05.2016 | 2,7132 RON |
| 23.05.2016 | 2,7368 RON |
| 20.05.2016 | 2,7159 RON |
| 19.05.2016 | 2,7113 RON |
| 18.05.2016 | 2,7028 RON |
| 17.05.2016 | 2,6935 RON |
| 16.05.2016 | 2,6936 RON |
| 13.05.2016 | 2,6944 RON |
| 12.05.2016 | 2,6895 RON |
| 11.05.2016 | 2,6776 RON |
| 10.05.2016 | 2,6589 RON |
| 09.05.2016 | 2,6878 RON |
| 06.05.2016 | 2,6958 RON |
| 05.05.2016 | 2,7092 RON |
| 04.05.2016 | 2,6909 RON |
| 03.05.2016 | 2,7068 RON |
| 29.04.2016 | 2,7502 RON |
| 28.04.2016 | 2,7413 RON |
| 27.04.2016 | 2,7025 RON |
| 26.04.2016 | 2,7339 RON |
| 25.04.2016 | 2,7355 RON |
| 22.04.2016 | 2,7325 RON |
| 21.04.2016 | 2,7594 RON |
| 20.04.2016 | 2,7657 RON |
| 19.04.2016 | 2,7721 RON |
| 18.04.2016 | 2,7465 RON |
| 15.04.2016 | 2,7458 RON |
| 14.04.2016 | 2,7276 RON |
| 13.04.2016 | 2,7341 RON |
| 12.04.2016 | 2,6981 RON |
| 11.04.2016 | 2,6790 RON |
| 08.04.2016 | 2,6640 RON |
| 07.04.2016 | 2,6678 RON |
| 06.04.2016 | 2,6702 RON |
| 05.04.2016 | 2,6634 RON |
| 04.04.2016 | 2,6952 RON |
| 01.04.2016 | 2,7074 RON |
| 31.03.2016 | 2,7254 RON |
| 30.03.2016 | 2,7261 RON |
| 29.03.2016 | 2,6853 RON |
| 28.03.2016 | 2,6768 RON |
| 25.03.2016 | 2,6786 RON |
| 24.03.2016 | 2,6769 RON |
| 23.03.2016 | 2,6745 RON |
| 22.03.2016 | 2,6873 RON |
| 21.03.2016 | 2,6894 RON |
| 18.03.2016 | 2,6978 RON |
| 17.03.2016 | 2,6940 RON |
| 16.03.2016 | 2,6739 RON |
| 15.03.2016 | 2,6806 RON |
| 14.03.2016 | 2,7009 RON |
| 11.03.2016 | 2,6938 RON |
| 10.03.2016 | 2,7095 RON |
| 09.03.2016 | 2,7599 RON |
| 08.03.2016 | 2,7332 RON |
| 07.03.2016 | 2,7521 RON |
| 04.03.2016 | 2,7475 RON |
| 03.03.2016 | 2,7453 RON |
| 02.03.2016 | 2,7095 RON |
| 01.03.2016 | 2,7130 RON |
| 29.02.2016 | 2,7069 RON |
| 26.02.2016 | 2,7350 RON |
| 25.02.2016 | 2,7045 RON |
| 24.02.2016 | 2,6893 RON |
| 23.02.2016 | 2,7218 RON |
| 22.02.2016 | 2,6984 RON |
| 19.02.2016 | 2,6604 RON |
| 18.02.2016 | 2,6566 RON |
| 17.02.2016 | 2,6450 RON |
| 16.02.2016 | 2,6362 RON |
| 15.02.2016 | 2,6632 RON |
| 12.02.2016 | 2,6435 RON |
| 11.02.2016 | 2,6366 RON |
| 10.02.2016 | 2,6529 RON |
| 09.02.2016 | 2,6502 RON |
| 08.02.2016 | 2,6596 RON |
| 05.02.2016 | 2,7031 RON |
| 04.02.2016 | 2,7091 RON |
| 03.02.2016 | 2,7217 RON |
| 02.02.2016 | 2,6833 RON |
| 01.02.2016 | 2,6964 RON |
| 29.01.2016 | 2,6937 RON |
| 28.01.2016 | 2,6938 RON |
| 27.01.2016 | 2,7093 RON |
| 26.01.2016 | 2,6987 RON |
| 25.01.2016 | 2,7129 RON |
| 22.01.2016 | 2,7142 RON |
| 21.01.2016 | 2,6714 RON |
| 20.01.2016 | 2,6406 RON |
| 19.01.2016 | 2,7096 RON |
| 18.01.2016 | 2,6878 RON |
| 15.01.2016 | 2,6581 RON |
| 14.01.2016 | 2,6801 RON |
| 13.01.2016 | 2,7496 RON |
| 12.01.2016 | 2,7357 RON |
| 11.01.2016 | 2,7236 RON |
| 08.01.2016 | 2,7555 RON |
| 07.01.2016 | 2,7696 RON |
| 06.01.2016 | 2,7984 RON |
| 05.01.2016 | 2,8145 RON |
| 04.01.2016 | 2,8030 RON |